Zbieranie kasztanów

Jesienna aura dobrze sprzyja spacerom, dlatego w wolne weekendy warto znaleźć chwilę czasu na rodzinną przechadzkę na świeżym powietrzu. Podczas spędzania dnia w parku można niekiedy natknąć się na drzewo kasztanowe.

Warto wtedy zatrzymać się przy nim na chwilę, by pozbierać jego owoce. Zbieranie kasztanów to przede wszystkim wspaniała frajda dla dzieci.

Kasztany, przyniesione do domu, można wykorzystać na wiele sposobów. Najmłodsi z pewnością wykonają z nich nietypowe ozdoby, naszyjniki czy ludziki.

Warto jednak wiedzieć, że z kasztanów da się także przygotować kosmetyki naturalne. Kasztany są bowiem bogate w escynę oraz posiadają właściwości myjące.

Z owoców jesieni może na przykład powstać doskonałe mydło, które świetnie sprawdzi się do cery naczyniowej. Ponadto, z kasztanów da się przygotować także maseczkę do twarzy oraz płyn do kąpieli.

Kosmetyki przygotowane z kasztanów widocznie ujędrniają i wzmacniają cerę. Poprawiają również jej wygląd, przywracają elastyczność oraz uszczelniają naczynia krwionośne.

Close