Pomyślmy o zakupie małych koszy do segregacji

Z jednej strony segregacja śmieci nie jest skomplikowana, a może dać naprawdę wiele, jeśli chodzi o dbałość o ekologię. Z drugiej strony w codziennym pośpiechu bardzo łatwo o niej zapomnieć, dodatkowo czasami łatwiej jest coś wrzucić do ogólnego śmietnika, niż trzymać to na stole, aby pamiętać o wyrzuceniu. O ile posiadając własne podwórko raczej nie ma problemów z postawieniem specjalnych koszy, gdzie każdy będzie przeznaczony na inne odpadki, o tyle problem może się pojawiać, gdy mieszkamy w niewielkim mieszkaniu, w zabudowie wielorodzinnej.

Owszem na dworze stoją kosze do segregacji, ale nie zawsze mamy możliwość, aby od razu wyjść z domu i wyrzucić posegregowane śmieci. Co więc zrobić?

Niewielka propozycja

Jeżeli pojedziemy do sklepu, w którym oferowane są artykuły budowlane i te do wyposażenia domu, to z pewnością szybko znajdziemy propozycję koszy do segregacji. Jedne będą duże i będą służyły do ustawienia w domu, ale inne mogą być niewielkie.

Zaledwie kilkanaście litrów, do tego jeszcze dające możliwość ustawienia ich jeden na drugim, aby zajmowały mniej miejsca. Takie kosze do segregacji śmieci mają różne kolory pokrywy, a dodatkowo jeszcze możemy na nich nakleić specjalne naklejki, z oznaczeniem, co powinniśmy wrzucać do poszczególnych pojemników. Dzięki nim nie tylko łatwiej będzie nam segregować poszczególne rzeczy, wiedząc gdzie je wrzucać, ale także będziemy mieli te śmieci w jednym miejscu, co sprawi, że łatwiej będzie nam zachować porządek w mieszkaniu.

Uczymy dzieci

Przy okazji mając dzieci, już od małego uczymy je prawidłowej segregacji śmieci. Nie tylko przez to, że mają możliwość obserwować jak dorośli to robią, ale także mając odpowiednie oznaczenia i mogąc samodzielnie wrzucać takie śmieci, dzieci uczą się, gdzie co należy umieszczać, aby dbać o środowisko. W ten sposób, nawet będąc poza domem, bez zastanowienia będą wiedziały, gdzie powinny umieścić jakie śmieci.

Takie pojemniki nie muszą zajmować wiele miejsca, możemy je dopasować wielkością do przestrzeni, którą dysponujemy, a z pewnością sprawią, że domowe segregowanie śmieci będzie znacznie łatwiejsze. Jak się okazuje dbanie o ekologiczne podejście do życia nie musi być trudne. Takie kosze do segregacji znacznie nam to ułatwią, a dodatkowo jeszcze nie są one drogie, więc z pewnością każdy będzie mógł sobie na nie pozwolić.

Wystarczy tylko chcieć, a znajdziemy sposób, aby segregując śmieci dbać o ekologię.