Język obcy to podstawa!

Pewnie nie raz czytając ogłoszenia o pracę zauważyłeś, że w każdym jest wymóg znajomości chociażby jednego języka obcego. Znajomość języków obcych w XXI wieku to już podstawa.

Świat się skurczył, ludzie przemieszczają swobodnie z jednego kraju do drugiego. Nie dziwi zatem, że coraz więcej, na przykład języka angielskiego, w naszym codziennym życiu.

Biura tłumaczeń mają „pełne ręce roboty”. Osoby, które pracowały za granicą chcą na przykład odzyskać nadpłacony podatek – tłumaczą dokumenty, zakochany Polak chce się ożenić z piękną Czeszką – na wczoraj potrzebował przetłumaczony akt urodzenia.

Cały czas mamy styczność z różnymi językami obcymi. Nie jest zaskakujące również to, że przedsiębiorcy tłumaczą etykiety swoich produktów, teksty ze stron internetowych, umowy zawarte z zagranicznymi kontrahentami.

Co więcej nie dziwi, że w polskim kinie nie usłyszymy głosu lektora, ale zobaczymy napisy (jest to poniekąd również ukłon w stronę obcokrajowców, daje im to możliwość obejrzenia filmu w języku oryginalnym).