Jesienny weekend w Ciechocinku

Ludzie bardzo często nie mają pomysłu, jak spędzić jesienny weekend w rodzinnym gronie. Kiedy pogoda dopisuje wybierają się co prawda na spacery czy do miasta, ale rzadko decydują się na wyjazd. Tymczasem doskonałym miejscem na wspólną wycieczkę jest popularny Ciechocinek.

Najbardziej znanym miejscem jest tam oczywiście Park Zdrojowy. To w nim mieści się słynna pijalnia wód mineralnych, znajdująca się w drewnianym pawilonie, utrzymanym w stylu szwajcarskim. Budynek powstał na podstawie projektu Edwarda Cichockiego i do dziś zachwyca swą formą.

Dla zdrowia można też odwiedzić tężnie, by pospacerować, a przy okazji pooddychać naprawdę świeżym powietrzem. Można zajrzeć do groty solankowej, która stanowi korzystne, a przy tym w pełni naturalne inhalatorium, znane w całej Polsce. Odwiedziny zaleca się szczególnie osobom z problemami górnych dróg oddechowych.

Wspaniałą atrakcją wizualną okaże się też iluminowany plac przy kinie „Zdrój” i Teatrze Letnim. Obecnie bowiem, tuż przy trakcie spacerowym, znajduje się tam rząd fontann, które, dzięki podświetleniu LED tworzą w nocy prawdziwe widowisko.

Close