Grzybobranie

Jesień to pora roku, podczas której w przyrodzie zaczynają zachodzić pewne zmiany, natomiast pogoda staje się coraz bardziej kapryśna i nieprzewidywalna. W tym czasie pojawiają się również dylematy, bo przecież co można porabiać w tak chłodne już weekendy? Ciekawym rozwiązaniem, które przecież jest oczywiste, wydaje się być rodzinne grzybobranie.

Wybierając się na grzyby należy pamiętać o odpowiednim wyposażeniu. Te wyjątkowe i smaczne owoce jesieni najlepiej zbierać do dużego, wiklinowego kosza, w którym na pewno się nie zepsują.

Pod żadnym pozorem nie można jednak umieszczać ich w reklamówce, gdyż wtedy rozwiną się w nich szkodliwe bakterie. Początkujący grzybiarze powinni również wyposażyć się w leksykon, dzięki któremu w prosty sposób rozpoznają, czy zbierane grzyby na pewno są jadalne.

Ponadto, należy pamiętać, by grzyby zbierać jedynie za pomocą nożyka i nie wyrywać ich bezpośrednio z ziemi. Podczas grzybobrania nie można zapominać również o tym, by nie niszczyć gatunków grzybów, które nie są jadalne.

Close