Gdzie szukać fotograficznych inspiracji?

Osobom, które nigdy nie zajmowały się fotografią, może się wydawać, że zrobienie dobrego zdjęcia jest szalenie proste. Wystarczy znaleźć ładnie wyglądający przedmioty, krajobraz czy osobę, pstryknąć fotkę i cieszyć się udanym zdjęciem. Tymczasem robienie fotografii na naprawdę wysokim, artystycznym poziomie wcale nie jest takie łatwe. To, co często wygląda na banał, jest efektem wieloletniego doświadczenia i dobrego oka fotografa, a także kilku sztuczek technicznych. Duże doświadczenie przydaje się zdecydowanie w fotografia portretowa poznań. 

Taka jest zazwyczaj cecha prawdziwych arcydzieł – wydaje się, że mógłby zrobić je każdy, a jednak udaje się je uchwycić tylko najlepszym. Gdzie szukać tych kadrów, które sprawią, że na twarzach oglądających zdjęcie odmaluje się niekłamany zachwyt? To pytanie nurtujące każdego fotografa. Jedni noszą ze sobą aparat gdzie tylko się da, by nie przegapić żadnej okazji, inni mają swoje ulubione miejsca. A od czego możemy zacząć, gdy zajmujemy się fotografią po godzinach? Dobrym pomysłem jest zwykły „wypad na miasto”.

Zwłaszcza, gdy mieszkamy w Warszawie lub innym dużym mieście, w którym nie brakuje kontrastów. Co jednak oznacza kontrast w tym wypadku? Nie tylko przeciwstawne kolory, a raczej wszystko to, co tworzy fascynujące, pozornie niezgrane zestawienie. Stare budownictwo obok najnowszych, szklanych budynków to właściwy przykład. Materiału na zdjęcia możemy oczywiście szukać również w przyrodzie oraz ludziach.

Ci ostatni są szczególnie ważnym punktem fotografii, zwłaszcza, gdy wyrażają emocje. To zawsze działa na odbiorcę.

www.krls.org.pl
Close